Screenové clony

Screenové clony sú moderným prvkom tieniacej techniky, ktorá dodá Vášmu domovu moderný a nadčasový vzhľad. Jednoduchá varianta screenovej rolety, kedy nie je tkanina pevne uzamknutá vo vodiacich lištách. Je vhodná do všetkých typov rodinných domov či administratívnych budov.

Screenové clony na rodinnom dome

Systém je čiastočne zasadený do fasády. Box screenu je potrebné vložiť do vopred pripraveného zaomietacieho puzdra. Viditeľná časť slúži na údržbu a prípadnú opravu rolety. Veľkosť plochy u tohto systému môže mať max. 16 m2.


Medzi štandardné druhy látok patria látky Screen a Soltis. Screenová látka je utkaná zo sklených vlákien, potiahnutých PVC materiálom. Screenové látky sa vďaka použitiu sklených vlákien vyznačujú vysokou odolnosťou voči vetru, zmene teplôt a vlhkosti. Screenová látka umožňuje vďaka tkaniu z vlákien rôzne farebné kombinácie a tým Vám ponúka jedinečnosť Vášho designu.
  • Maximálne obmedzenie prieniku slnečnej energie. Screeny absorbujú a reflektujú veľkú časť slnečného svetla a energie a zabránia tak nechcenému ohrievaniu vnútorných priestorov budov. Sú teda optimálnou ochranou na udržanie príjemnej izbovej teploty a správnou voľbou na zatienenie okien Vášho domu.
  • Ochranu pred nepriaznivým počasím. V prípade, že necháte otvorené okná a máte stiahnutý screen, nemusíte sa obávať náhlej zmeny počasia. Screen systém ochráni Váš domov pred vetrom, dažďom, snehom, krúpami či inými nepriaznivými vplyvmi.
  • Ochranu proti hmyzu a nepriaznivým vonkajším vplyvom. . V uzatvorenej polohe Vám lockscreen zabezpečí dokonalú ochranu proti hmyzu a zároveň tiež zmierni prienik prachu a alergénov do vnútorných priestorov objektov.
  • Veľmi estetický a moderný vzhľad. – veľmi estetický a moderný vzhľad. Vonkajšie screenové rolety sú tiež úžasným dekoračným prvkom. Vďaka nadčasovému vzhľadu sa môžu stať dokonalým tieniacim prvkom rodinných domov, administratívnych aj technických budov. V súčasnosti sa stávajú neoddeliteľnou súčasťou modernej architektúry.

Výhody tieniaceho systému:

  • Úspora energie
  • Regulácia svetla za stáleho kontaktu s okolím
  • Ochrana proti vetru, hmyzu, dažďu a prachu
  • Screeny v pergolách
  • Záruka 5 rokov

Screeny + Predokenné rolety = skvelá kombinácia

Pre kombináciu s našou ponukou screenových systémov, obzvlášť potom systému LockScreen, veľmi odporúčame pred okenné rolety . Naše predokenné rolety sa prezentujú použitím kvalitných materiálov a moderným systémom ovládania. Lamely na predokenné rolety môžu byť vyplnené PUR penou a tak výrazne zlepšia zateplenie budovy a znížia tak náklady na energie. Len samotné predokenné rolety Vám znížia náklady na energie až o 30%. Naviac v kombinácii so screenmi vytvoria veľmi efektívne zabezpečenie proti zlodejom. Na predokenné rolety ponúkame rôzne systémy. Medzi najobľúbenejšie patrí roleta so zaomietacím boxom a integráciou siete proti hmyzu.

Ovládanie screenových clôn

Ovládanie môže byť manuálne, vypínačom, diaľkovým ovládačom alebo prostredníctvom mobilného telefónu.