Neviete sa rozhodnúť medzi vonkajšími roletami alebo vonkajšími žalúziami? Prinášame vám niekoľko tipov

Výhody vonkajších roliet

Vonkajšia roleta funguje ako určitá tepelná izolácia, čo najlepšie zaručí jej motorické riadenie doplnené o poveternostné čidlo. Ako to však skutočne funguje? V horúcich letných dňoch sa rolety automaticky stiahnu a ochránia váš interiér pred horúčavou a slnečným žiarením. A naopak v zime môžu počas slnečného dňa automaticky vytiahnuté rolety interiér vyhrievať.

Rolety slúžia tiež ako hluková izolácia, čo je vhodné predovšetkým pre tých, ktorí bývajú pri hlučnej ulici alebo v centre väčšieho mesta. Stiahnutím roliet môžete dosiahnuť úplnú tmu, to ocenia najmä rodičia malých detí, alebo ľudia, ktorí pracujú na smeny a potrebujú cez deň spať.
Rolety sú odporúčané aj ľuďom, ktorí bývajú na prízemí a je pre nich dôležitý pocit bezpečia. Roleta môže slúžiť aj ako prekážka pre neželaných hostí.

Vonkajšie žalúzie výborne regulujú svetlo

Vonkajšie žalúzie sú dizajnovým prvkom pre vašu nehnuteľnosť a dokážu na rozdiel od roliet, veľmi citlivo regulovať svetelné podmienky vo vašom interiéri, a to vďaka naklápaniu lamiel. Preto ak hľadáte vhodnú tieniacu techniku pre váš dom, prípadne vašu pracovňu alebo kanceláriu, sú pre vás vhodnejšie vonkajšie žalúzie, vďaka ktorým si sami nastavíte pomer tieňa a svetla tak, aby sa vám čo najlepšie pracovalo.

Aj u vonkajších žalúzií platí, že ich ovládanie veľmi uľahčuje motorizácia, vďaka ktorej môžete žalúzie v celom dome alebo byte ovládať jedným tlačidlom. Rovnako tak aj u žalúzií môžete využiť funkcie slnečné a veterné automatiky chrániaci vašu žalúziu aj interiér pred nepriaznivým počasím.

Tepelne izolačné funkcie žalúzií potom ovplyvňuje aj tvar lamiel a farba. Preto sa neváhajte obrátiť na nášho odborníka, ktorý vám so správnym výberom vonkajšie tieniacej techniky pomôže.

Tienenie v dome je dôležité pre vás a vašu rodinu.