Vonkajšie žalúzie

Nielen funkčným, ale aj elegantným doplnkom vášho domova budú vonkajšie žalúzie. Nie je náhodou, že sú najčastejšie voleným spôsobom vonkajšieho tienenia. Vašej rodine totiž prinesú možnosť zastaviť lúče ešte skôr, než preniknú do miestnosti. Môžete nielen plynule regulovať množstvo svetla, ale vďaka vonkajším žalúziám ušetríte tiež za klimatizáciu.

  • Výber zo širokej škály farieb, tvarov a šírok lamiel
  • Efektívna regulácia denného svetla a slnečných lúčov
  • Úspora za klimatizáciu
  • Možnosť zároveň tieniť a vetrať otvoreným oknom
  • Krátka doba dodania a záruka 4 roky
Farebné odtiene lamiel

Ovládanie vonkajších žaluzí môže byť manuálne, riadené klasickým vypínačom, riadené mobilným telefónom alebo diaľkovým ovládačom. Farebné prevedenie ponúka širokú škálu možností. Náš profesionálny tím vám rád poradí s výberom.

Maximálny  rozmer vonkajších žalúzií ovládané pohonom je š. 5000 x v. 5000 mm (maximálna plocha 20 m2) alebo maximálny rozmer vonkajších žalúzií ovládaných kľukou je š. 5000 x v. 5000 mm (maximálna plocha 9 m2). Minimálna šírka žalúzie na motor je 600 mm a na kľuku 400 mm.

Najpoužívanejšie žalúzie:

Žalúzie typu Z90

Žalúzie Z90 majú lamely v tvare Z, čo umožňuje lepšiu priliehavosť než u lamiel tvaru C. Navyše na spodnej strane lamiel majú tesnenie, ktoré znižuje hlučnosť pri doliehaní lamiel a pri nárazoch vetru. Lamely sú vedené v hliníkových vodiacich lištách, ktoré sú taktiež vybavené tesnením na vnútornej strane. Horný profil spoločne s nábalom lamiel je možné skryť v krycom plechu. Žalúzie je možné ovládať manuálne alebo pomocou kľuky, motorom s vypínačom alebo motorom na diaľkové ovládanie.

Žalúzie Z90 sú najpredávanejšie

Žalúzie typu C80

Žalúzie s lamelou C80 sú najrozšírenejšie a sú osadené lamelami tvaru C. Tie sú vedené po stranách vo vodiacich lištách. Horný profil spoločne s nábalom je možné prekryť krycím plechom.
Žalúzie je možné ovládať manuálne alebo pomocou kľuky, motorom s vypínačom alebo motorom na diaľkové ovládanie.

Žalúzie C80

Základné členenie podľa inštalácie boxu


V podomietkovej schránke
V samonosnom vyhotovení COMFORT systém
S krytom z hliníkového plechu

V podomietkovej schránke

Trendom posledných rokov sú jednoznačne schránky na vonkajšie žalúzie skryté pod fasádou domu. Vďaka tomuto riešeniu sa zachováva maximálna čistota architektonického riešenia celého domu. Pokiaľ sa aj vám páči toto technické riešenie, je potrebné riešiť otázku vhodného zatienenia ešte pred samotnou stavbou alebo prípadne zateplením vášho domu.
Podomietkové schránky vonkajších žalúzií sa inštalujú pred alebo v priebehu realizácie zateplenia domu a ich použitie je veľmi variabilné. Aj tu však existujú isté obmedzenia a je preto potrebné konzultovať konkrétne technické riešenie s profesionálnymi technikmi spoločnosti JAS SK včas.

V samonosnom vyhotovení COMFORT systém

Používa sa tam, kde nie je možnosť na budovu prichytiť horný nosič, žalúzia je v tomto prípade ukotvená iba cez vodiace lišty do ostenia.

S krytom z hliníkového plechu

Hliníkový krycí plech zakrýva horný nosič aj zväzok lamiel a pri vytiahnutí žalúzie ich chráni pred poveternostnými vplyvmi, farbu je možné zladiť s farbou žalúzií alebo fasády. S krytom z hliníkového plechu